Witajcie w przewodniku po CSS2!

Aktualizacja wersji anglojęzycznej (11 listopada 1998)
(C)opyright 1998, Geoff Knagge

Niniejsza strona została pomyślana jedynie jako przewodnik. Chociaż tworząc ten serwis pracowałem ze oficjalną specyfikacją, nie powinien on być traktowany jako oficjalna dokumentacja CSS Level 2. Nie gwarantuję, że przewodnik jest całkowicie wolny od błędów.

Jakie tematy zawiera przewodnik

Przewodnik dotyczy Cascading Style Sheets, Level 2. W czasie pisania była to jedynie rekomendacja i wiele funkcji nie było jeszcze zaimplementowanych w przeglądarkach. CSS1 jest obsługiwany przez Netscape 4, IE3 i nowsze wersje tego programu. Zaleca się pamiętanie o tym, aby mieć pewność, że strony napisane z użyciem CSS mogą być oglądane przez jak najwięcej osób.

Przewodnik zakłada, że stosujesz CSS pisząc w języku HTML, masz pewną wiedzę o tym, czym są poszczególne obiekty HTML, a także znasz podstawową terminologię desktop publishing. Tym niemniej, arkusze stylów mogą być stosowane razem z innymi językami, takimi jak XML.

Zmiany w stosunku do CSS1

Wszystkie dokumenty napisane z użyciem CSS1 są poprawnymi dokumentami CSS2. A oto kilka, choć prawdopodobnie nie wszystkie, zmiany:

Inne witryny CSS


Skopiuj przewodnik

css2guid.zip